Kokkuvõte Fontese VII Mentorite päevast

2. detsembril toimus Tallinna Õpetajate Majas Fontese VII Mentorite päev, mida modereeris Fontese koostööpartner Gunnar Toomemets. Traditsiooniliselt on sellel päeval arutletud juhtimise, mentorluse ja ka laiemalt ühiskonna ning erinevate koosluste toimimisega seonduvatel teemadel. Seekord oli esinejaid 4: Erkki Raasuke, Andreas Nordin, Tiiu Allikvee ja Sarah Happel.


Erkki Raasuke jagas oma mõtteid nõukogu ja juhatuse koostöö teemadel, kirjeldades kesise koostöö põhjuseid ja tulemusi ning ideaalis kasutatavat koostöömudelit.

 

Andreas Nordin, Ericsson Eesti tehase juht, jagas oma kogemusi erinevates kultuurikeskkondades kohanemisest ja sellest tulenevatest juhtimise eripäradest. Samuti arutles ta teemal, kui palju on üldse võimalik inimese ja juhina muutuda, et teistsuguse kultuuriruumiga kohaneda.

 

Tiiu Allikvee, Fontese juhtivkonsultant, tõi kuulajateni ICF Malmö selleaastase konverentsi uued tuuled, tutvustades coachi nelja hääletooni: Tõeline sõber, Võlur, Vana tark ja Valgustatud sõdalane. Põneva grupitööga pani ta saalisviibijad mõtlema, kellega ja mis situatsioonides sobiks erinevaid hääletoone kasutada.

 

Sarah Happel, elukutseline coach Ameerika Ühendriikidest, rääkis trendidest, mis mujal maailmas jõudsalt hoogu võtavad. Kaasamõtlejad said tõdeda, et ka Eestis on coaching aina enam organisatsioonikultuuri põimumas ning organisatsioonid peavad oluliseks coachide kvalifikatsiooni. Samas meeskonnacoaching on meie kultuuriruumis alles uus suund.