Fontese IX Mentorite programmi tutvustusüritus

11. märtsil 2015 toimus Kadriorus Jaan Poska majas Fontese IX Mentorite programmi tutvustusüritus. Programm kestab septembrist märtsini. Ürituse eesmärgiks oli tutvustada Mentorite programmi ülesehitust ja tegevusi ning läbi meie vilistlasmentorite esinemiste programmi sisu ja väärtust osalevale mentorile või menteele.

Tiiu Allikvee ja Piret Jamnes, Fontese juhtivkonsultandid, rääkisid Fontese kogemusest mentorite programmide läbiviimisel, programmi formaadi täienemisest aastate vältel, coachiva mentorluse olemusest ning tutvustati ka veebruaris 2015 vilistlasmentorite hulgas läbiviidud uuringu tulemusi.

Mentorite programmi eestvedajad (paremalt vasakule): Gunnar Toomemets, Piret Jamnes ja Tiiu Allikvee.

Oma kogemust käisid jagamas programmi vilistlased Toomas Koobas ja Ringa Maripuu.

Toomas Koobas rääkis enda õppetundidest mentoriks kasvamise teel läbi valgusfoori värvide, sellest kuidas ta on kasutanud coachiva mentori töövõtteid igapäevases tööelus ning julgustas saalisolijaid tulevasi mentoreid tegelema teemadega, mis esmapilgul tunduvad ülejõukäivad.

Ringa Maripuu jagas enda kogemust, kuidas ta alustas esmalt programmis menteena ja kasvas sealt edasi mentoriks, läbides paar aastat hiljem ka mentori väljaõppe. Ringa rääkis, mis teemaga tema ise läks oma mentori juurde ja kuidas tema mentor teda sellel teel aitas.

 Gunnar Toomemets, kes on programmi vilistlane ja ka Mentorite programmi üks tänaseid eestvedajaid, tutvustas täiesti uut kooslust – loodud on Eesti Mentorite Koda, mille eesmärgiks on koondada Fontese Mentorite programmi vilistlasi ja läbi ühistegevuste arendada juhtimiskultuuri Eestis. Mentorite Koja esimene kevadine seminar toimub juba 12. mail 2015, mille kohta jõuab teieni peagi lisainformatsioon.