Doktorid koolipingis - Tartu Ülikooli Coachingu programm ületas finišijoone

11. mail 2016 lõppes Tartu Ülikooli Coachingu programm, mille läbimine 16 coachi ja 16 coachee jaoks kestis pool aastat. Nii palju doktorikraadiga inimesi ei ole siiani osalenud üheski varasemas Fontese programmis! Programm sisaldas lisaks töötubadele ja koostööpaaride tööle ka ava- ja lõpuüritust ning kovisioonigruppi coachidele. Lõpuüritusel said coachid ja coacheed lisaks tunnistustele ka teha grupitööd, mille üks humoorikas stiilinäide on järgmine:

 

Uudisnupuke National Geographic´us Tartu Ülikooli Coachingu programmi kohta

Tartu Ülikooli teadlased koostöös spin-off ettevõttega OÜ Fontes viisid läbi coachingu programmi, mille eesmärgiks oli geneetilise sekkumise teel luua uus liik, mis oleks elujõuline ka väljaspool laboritingimusi. Tulemusi testitakse, kuid esimesed andmed on paljutõotavad.

Vanemteadur Raivo Valk Tartu Ülikoolist kommenteeris National Geographic´ule, et muundatud DNA-heeliksiga isendid on kunstorganismi kohta ilmutanud üllatavat elujõulisust. 2016. aasta suvel alustatakse proovipartii laskmist Eesti kõrgharidusmaastikule. Keskkonnamõju hindamine on veel pooleli, kuid järgmises etapis kavatsevad uurijad lasta populatsiooni vabasse loodusesse.

Keskkonnaministeerium on hoiatanud võimalike laialdase infiltratsiooni eest. Raivo Valgu sõnul mõistab ta skeptikuid, kuid ametnike ohutaju on siiski tugevasti liialdatud. Uue geenipatendi vastu on huvi tundnud juba mitmed juhtivad riskiinvestorid üle maailma.

 

Täname Tartu Ülikooli meeldiva koostööprojekti eest!