3 asja mida tõdesime Eesti Energias karjäärinõustamise arenguprogrammi läbiviimisel

1. Enesearendamine on võimalik ka siis, kui tööl on kiired ajad.

                Fontes ning kõik programmis osalejad tegid uue rekordi – 2 kuud (aprill-juuni) on sellise programmi läbimiseks üpriski lühike aeg, kuid töötubades osalemise aktiivsus oli muljetavaldav. Selle aja jooksul toimus 4 töötuba ja paralleelselt viidi läbi praktilised nõustamissessioonid nõustatavatega ettevõtte seest. Julgustame kõiki võtma aega enda arendamiseks ja endaga tegelemiseks ka siis kui tööl on kiired ajad, sest nagu öeldakse – kes teeb, see jõuab!


2. Keelebarjääri on võimalik korvata loovusega.

                Programmi viimases töötoas näitas nutikat loovust Olga Vilmas, kelle emakeel ei ole eesti keel. Olga kasutas oma nõustamisprojekti tutvustavas ettekandes nii mänguklotse, silte kui ka erinevaid kujukesi. Sellised metafooridena toimivad näitlikud vahendid aitavad ka võõramas keelekeskkonnas tegutsedes ennast arusaadavalt ja huvitavalt väljendada.


3. Enamus inimesi ei planeeri oma karjääri ja kärjääriga seotud tegevusi teadlikult.

                Ikka ja jälle saame Fonteses kinnitust, et suur osa töötajatest ei tee oma karjääriotuseid teadlikult ja läbimõeldult. Inimesed veedavad 1/3 ärkveloleku ajast tööl ning selle õige tegevuse ja koha leidmine, kus tunnete end õnnelikuna, väärib tähelepanu. Julgustame kõiki pöörduma karjäärinõustaja poole!

 

Kui tunned, et vajad karjäärinõustamist või sooviksid karjäärinõustajaks õppida, siis võta ühendust Fontese konsultandi Piret Jamnesega aadressil piret.jamnes@fontes.ee.


22.06.2016

Fontese arendustiim